Krem na zimę

posted in: Bez kategorii | 0

Zima to dla naszej skóry wyjątkowo niesprzyjający czas. Na jej kiepski nierzadko stan i dyskomfort nakłada się kilka czynników: niskie temperatury, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, uboga w świeże warzywa i owoce dieta, mała ilość ruchu na świeżym powietrzu, relatywnie częstsza niż latem konieczność przebywania w zadymionych pomieszczeniach – to wszystko sprawia, że w zimowych miesiącach nasza cera jest szara, przesuszona, zanieczyszczona, często się łuszczy, wyraźnie brakuje jej energii. By odpowiednio chronić cerę i dostarczyć jej odpowiednich składników odżywczych, powinniśmy w tym czasie zadbać o nią szczególnie. Najlepiej zdecydować się na podział pielęgnacji na dzień i noc i dostosować ją ściśle do naszego trybu życia

Ochrona przed mrozem

Na ochronę przed mrozem połóżmy nacisk szczególnie, jeśli nasza cera ma skłonności do pękających naczyń i tworzenia się rumienia.

Przy cerze suchej i normalnej odpowiedni na mróz będzie krem półtłusty, a nawet tłusty, oparty na woskach i olejach – ten ostatni jednak może spowodować zbyt silne błyszczenie się cery i nie współgrać z makijażem. Do skóry mieszanej i tłustej stosujmy krem zawierający 3-4% lipidów, rezygnując z typowych kremów silnie nawilżających, zwłaszcza tych o lekkich formułach typu oli-free, oraz z preparatów matujących – te zazwyczaj słabo chronią przed ujemnymi temperaturami i w szybkim tempie powodują przesuszenie, a nawet łuszczenie się skóry. Nie zapominajmy o wysokiej ochronie UV – zimą promieniowanie może wyrządzić naszej skórze nie mniej szkód, niż słonecznym latem.

Krem nawilżający zimą

Jeśli przez całą zimą naszą jedyną aktywnością jest przemieszczanie się z ciepłego samochodu do ogrzewanych kaloryferami pomieszczeń i z powrotem, konieczność ochrony przed mrozem schodzi na dalszy plan, a priorytetem staje się kwestia nawilżenia. Nawet przy tłustej cerze stosujmy w takich warunkach silnie nawilżające kremy odżywcze, bazujące na moczniku, kwasie hialuronowym, glicerynie lipidach oraz witaminach i ochronnych ceramidach.

Krem odżywczy na zimę

Drugą sprawą jest odżywienie szarej, niedotlenionej, osłabionej kiepską dietą i warunkami atmosferycznymi cery. Sprawdzi się w tym czasie skoncentrowany zastrzyk witaminy C, kuracja retinoidami, czy bogaty w witaminę E krem z olejkiem arganowym, idealny jako krem na noc.

Czy zimą można stosować kremy z kwasami?

Często zaleca się przeprowadzanie kuracji kwasami właśnie porą zimową, ze względu na niskie ryzyko fotouczuleń i podrażnień wywołanych przez silne promieniowanie słoneczne. Jednak w czasie mrozów oraz wtedy, kiedy nasza cera jest przesuszona i osłabiona, lepiej ograniczyć tego typu zabiegi i wykonać je wczesną wiosną. Zarówno agresywne peelingi mechaniczne, jak i wyższe stężenia kwasów jeszcze bardziej osłabią i tak już nadwyrężoną skórę, pozbawiając ją warstwy ochronnej i czyniąc podatną na podrażnienia i przesuszenie. Jeśli nie chcemy rezygnować z eksfoliacji zimową porą, zdecydujmy się na peelingi enzymatyczne oraz kremy zawierające kwasy w niskim stężeniu, stosowane wyłącznie na noc, oraz pamiętajmy o stosownej ochronie skóry za dnia.

Krem na zimę - Ranking

Pomagamy w wyborze najlepszych kremów w kategorii: Krem na zimę

Pozycja Nazwa Cena
1Walmark MARSJANKI MINI Oliwka ochronna 50 mlAktualna Cena
2HARPER HYGIENICS SP.Z.O.O. WARSZAWA HARPER HYGIENICS SP.Z.O.O WARSZAWA CLEANIC ANTIBACTERIAL Chusteczki odświeżające 15 szt 7051327Aktualna Cena
3MODERN PHARMACIA SP. Z O.O. APTEO CARE Maść ochronnyna z Witaminą A 25g 7051674Aktualna Cena
4Marion SPA Zabiegi Profesjonalne Mezoterapia zabieg do cery naczynkowej i suchejAktualna Cena
5Marion SPA Zabiegi Profesjonalne Laser Lift zabieg do cery dojrzałej 5mlAktualna Cena

Dodaj opinię, komentarz